Інформація для авторів
Інформація для авторів
АВТОРАМ ЕЛЕКТРОННИХ ВИДАНЬ ТА ЕЛЕКТРОННИХ АНАЛОГІВ ДРУКОВАНИХ ВИДАНЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ТРАНСПОРТНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Електронне видання – електронний документ, який пройшов редакційно-видавниче опрацювання, має вихідні відомості та призначений для розповсюджування в незмінному вигляді (ДСТУ 7157:2010. Інформація та документація. Видання електронні. Основні види та вихідні відомості. П. 3.5).
Електронний аналог друкованого видання – електронне видання, що в основному відтворює відповідне друковане видання, зберігаючи розташування на сторінці тексту, ілюстрацій, посилань, приміток тощо (ДСТУ 7157:2010. Інформація та документація. Видання електронні. Основні види та вихідні відомості. П. 3.7).
Під час подання електронного видання до Бібліотеки автори повинні підтвердити його відповідність всім вимогам, встановленим Науково-методичною радою НТУ.
Положення про електронні освітні ресурси визначає поняття електронних освітніх ресурсів, їх основні види, вимоги до них, порядок розроблення та впровадження.
Вимоги до електронного підручника визначаються Положенням про електронний підручник, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 02 травня 2018 року № 440, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24 травня 2018 року за № 621/32073.
Вимоги до дистанційних курсів визначаються Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 25 квітня 2013 року № 466, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 року за № 703/23235.
Електронне видання (самостійне чи аналог друкованого видання) приймається Бібліотекою тільки після його затвердження на засіданні Науково-методичної ради університету, яка дає згоду для використання в освітньому процесі та рекомендує його до опублікування в установленому порядку.
Видання обов'язково має містити номер та дату протоколу засідання Науково-методичної ради університету.
Супровідні документи (довідка про автора, роздруковане видання) не потрібні.
Автор/співавтор подає затверджену електронну версію видання до відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Бібліотеки за адресою: НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кім. 903.
Повнотекстові видання приймаються і на е-mail: vike-victory@ukr.net.
Файл подання є документом у форматі PDF. Cкладові частини видання повинні йти одним файлом.
Захист електронних видань від копіювання робить сам автор.
Електронне видання, подане без дотримання вимог, Бібліотекою не приймається.
Отримання електронного видання Бібліотекою закріплюється документально. Складається Акт передачі документа, де вказується:
УВАГА! Згідно «Порядку подання методичних розробок для затвердження Науково-методичною радою НТУ», якщо акт протягом одного місяця після дати засідання Науково-методичної ради університету не було отримано в Бібліотеці, та у випадку неподання його до загального пакету документів затвердженої методичної розробки, на найближчому засіданні ради виноситься на розгляд питання про анулювання прийнятого раніше рішення щодо визначеної методичної розробки та вилучення її з електронного каталогу бібліотеки НТУ. За результатами голосування на засіданні Науково-методичної ради університету приймають відповідне рішення.
Електронне видання (самостійне чи аналог друкованого видання) реєструється протягом 1-3 днів, залежно від того, коли було передано до книгозбірні, та розміщується на відкритих ресурсах Бібліотеки НТУ у Електронному каталозі та Електронній бібліотеці.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІД ФАХІВЦІВ ВД «АКАДЕМПЕРІОДИКА» НАН УКРАЇНИ
Методичні рекомендації укладено з метою надати допомогу тим, хто опрацьовує переліки бібліографічних посилань або готує власні наукові роботи до подання до видавництва чи редакції наукового періодичного видання. В основу рекомендацій покладено практичний досвід фахівців Видавничого дому «Академперіодика» НАН України. Видання містить теоретичний і практичний матеріал.
Рекомендації стануть у пригоді працівникам видавничих підрозділів наукових установ, співробітникам редакцій наукових періодичних видань, науковцям, які готують до оприлюднення результати власних наукових досліджень.
Розглянуто практичні питання та рекомендації щодо охорони авторського права у наукових виданнях, включаючи актуальні питання: авторсько-правової охорони творів у процесі їхнього видання та поширення; укладання ліцензійних договорів та договорів про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності; охорони авторського права на твори у разі розміщення їх у мережі Інтернет тощо.
Для фахівців з питань видавничої справи, працівників видавничих підрозділів наукових установ, науковців та тих, хто опікується питаннями науково-видавничої діяльності.
1. Методичні рекомендації щодо вибору, складання та редагування допоміжних покажчиків до видань / [уклад.: П. М. Сенько, О. М. Устіннікова ; наук. ред. Н. О. Петрової] ; Держ. наук. установа "Кн. палата України ім. Івана Федорова". — Вид. 5-те, без змін. — Київ : Кн. палата України, 2017. — 79 с.
2. Складання бібліографічного запису на автореферати дисертацій : метод. рек. / [уклад. О. М. Устіннікова] ; Держ. наук. установа "Кн. палата України ім. Івана Федорова". — 3-тє вид., випр. — Київ : Кн. палата України, 2017. — 19 с.
3. Складання бібліографічного запису на книги та брошури для каталогів і картотек : метод. рек. / [уклад.: Л. В. Вербицька, О. М. Устіннікова] ; Держ. наук. установа "Кн. палата України ім. Івана Федорова". — 2-ге вид., випр. — Київ : Кн. палата України, 2017. — 63 с.
4. Оформлення вихідних відомостей у виданнях : метод. рек. / уклад. Г. М. Плиса. — Вид. 4-те, без змін. — Київ : Кн. палата України, 2013. — 52 с.
5. Методичні рекомендації щодо вибору, складання та редагування допоміжних покажчиків до видань [Текст] / [уклад.: П. М. Сенько, О. М. Устіннікова ; наук. ред. Н. О. Петрової] ; Держ. наук. установа "Кн. палата України ім. Івана Федорова". — Вид. 3-тє, без змін. — Київ : Кн. палата України, 2012. — 79 с. : табл.